Slováci v OHL, QMJHL, WHL, USHL, NCAA

Repčík skóroval a jeho tím je opäť bližšie k finále! + video

V sobotu odohrali Slováci v juniorských ligách QMJHL a WHL ďalší zápas v rámci tretieho kola play-off. Jeden sa opäť tešil aj z výhry.

QMJHL

Peter Repčík strelil svoj šiesty gól v play-off, aby pomohol Drummondvillu k výhre 5:1 nad Victoriaville, po ktorej vedie v sérii už 2:0 na zápasy. Slovenský center si pripísal aj dva plusové body a vyhral tri vhadzovania z deviatich.

Dočítať článok »
Sledujte nás na sociálnych sieťach: Facebook

Veľká dráma v súboji slovenských brankárov rozhodla sériu. Slovensko má istého šampióna

V piatok sa v USHL rozhodlo o poslednom účastníkovi konferenčného finále. Týkalo sa to aj mladých Slovákov.

Adam Gajan sa stal treťou hviezdou zápasu, v ktorom predviedol 44 zákrokov. Ani to však nestačilo na to, aby Green Bay postúpilo do tretieho kola. V piatej minúte druhého predĺženia totiž o výhre Muskegonu 4:3 rozhodol Ethan Whitcomb svojím prvým gólom v play-off. Z postupu sa tak teší Šach Gadžijev, ktorý v zápase predviedol 27 zákrokov.

Slovenskí juniorskí reprezentanti zažili úspešný vstup do finále konferencie + video

V juniorských ligách QMJHL a WHL začali už aj Slováci bojovať o konferenčný titul.

QMJHL

Peter Repčík nebodoval, ale tešil sa z úspešného vstupu Drummondvillu do série 3. kola play-off proti Victoriaville. Pri výhre 2:1 sa prezentoval jednou strelou a 45,5% úspešnosťou na vhadzovaniach.

Gajan žiaril v zápase o prežitie, dvaja Slováci idú ďalej!

V USHL pokračovalo play-off aj v stredu a spoznali sme dva tímy, ktoré postúpili do tretieho kola.

Juraj Pekarčík zaznamenal asistenciu a plusový bod pri výhre Dubuque 2:0 nad Youngstownom, po ktorej sa jeho tím tešil z postupu po štvorzápasovej sérii (3-1). Ročník tak končí pre Daniela Jenčka. Z postupu sa tešil aj Peter Císar, ktorého Fargo na to potrebovalo len tri zápasy. V tom poslednom si pri výhre 5:3 nad Tri-City pripísal mínusový bod.

Slovenský brankár žiaril v súboji s Gajanom, z postupového mečbalu sa teší aj Pekarčík

V USHL pokračovalo play-off ďalšími dvoma zápasmi aj v utorok. V oboch si zahrali aj Slováci.

Juraj Pekarčík si pripísal len menší trest za hrubosť, ale tešil sa z tesnej výhry Dubuque 2:1 nad Youngstownom, o ktorej a rozhodlo v predĺžení. Vďaka nej má jeho tím postupový mečbal za stavu 2:1 na zápasy. Daniel Jenčko tiež nebodoval.

Slovenský brankár prešiel najkratšiu cestu k postupu, pre útočníka sezóna končí

Aj v pondelok pokračovalo play-off USHL a v oboch zápasoch programu sme videli slovenských mladíkov.

Peter Císar sa prezentoval jednou strelou na bránu pri výhre Farga 3:1 nad Tri-City, po ktorej jeho tím vedie v sérii hranej na tri víťazné zápasy už 2:0.